skoro jasno
PÁ 18.12.
1/5°
zataženo
SO 19.12.
1/3°
zataženo
NE 20.12.
2/3°

Lázně Třeboň

Lázeňství se v Třeboni rozvinulo díky místnímu bohatému výskytu minerální rašeliny a slatiny jejichž účinek je využíván zvláště při léčbě poruch pohybového ústrojí. Díky svému příjemnému prostředí jsou však lázně vyhledávány i zdravými lidmi, přijíždějícími za relaxací a odpočinkem.

Lazebnická tradice sahá až do 15. století, kdy hrála důležitou roli jak hygienickou, tak společenskou. Zásluhou správce schwarzenberského velkostatku Václava Horáka, který zřídil roku 1861 lázně na Zlaté stoce, bylo na středověkou tradici úspěšně navázáno. A lázně v dnešním slova smyslu pak založil v roce 1883 učitel a kronikář Václav Hucek, podle jehož dcery Berty nesou lázně jméno. Byl podporován Schwarzenbergy mimo jiné tím, že mohl zdarma těžit rašelinu na Vimperkách (rašelinistě nad Světem). Velký zájem hostů vedl roku 1975 k otevření dalšího lázeňského komplexu - sanatoria Aurora. Nyní jsou lázně majetkem města Třeboně.

Pomocí slatinných koupelí se v lázních léčí především revmatická onemocnění, artrózy, Bechtěrevova choroba a také stavy po operacích páteře.

V Třeboni používaná slatina v drcené, naředěné a zahřáté podobě – v koupeli nebo zábalu – působí svým tepelným účinkem na prokrvení tkání, regeneraci a relaxaci kloubů, svalů a hydrataci kůže. To vše vede ke snižování bolesti a zlepšení pohyblivosti kloubů. Teplo procedury odeznívá osmkrát pomaleji než ve vodní koupeli a je velmi dobře snášeno.
MĚSTSKÉ SLATINNÉ LÁZNĚ TŘEBOŇ

Bertiny lázně Třeboň Lázně Aurora Třeboň

Bertiny lázně Třeboň

Lázně Aurora

Tylova 1, 379 15 Třeboň Lázeňská 1001, 379 13 Třeboň
Tel.: +420 384 754 111 Tel.: +420 384 750 111
E-mail: E-mail: info@berta.cz E-mail: E-mail: sales@aurora.cz
www.berta.cz www.aurora.cz